Image
Joga ako Terapia

Hodiny Joga ako Terapia sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú naučiť individuálne si nastaviť svoju prax tak, aby aj napriek určitým fyzickým obmedzeniam - bolestiam, únave, úrazom, operáciám, anatomickým nastaveniam ai.- mohli z cvičenia vyťažiť maximum a neboli pritom limitovaní stavom, pri plnom rešpektovaní svojho tela a počúvaní signálov a symptómov, ktorými k nám hovorí. 

 

Budeme pracovať tak, aby sme si vedeli udržať svoje energetické a pohybové nastavenie aj v bežnom živote, nielen v jogovom štúdiu. 

 

Na to, aby sme si vhodnú prax vedeli nastaviť, potrebujeme vedieť čo robíme, a prečo to robíme. 

 

Veľa budeme využívať informácie a “zážitkovú” anatómiu - keď budeme pohyby nastavovať tak, ako nám to dovolí naše telo v jeho momentálnom stave, nie podľa toho, ako je to v knihe, videu, na susednej podložke…

 

Dáme svojmu telu možnosť nájsť pozíciu tak, aby boli zapojené správne svaly, fascie, so správnu polohou chrbtice a dychom. 

 

Cieľom nebude sa rýchlo dostať k náročným pozíciám, ale robiť aj základný pohyb kvalitne, zároveň však budeme dávať telu pohybové výzvy. Takýmto spôsobom budeme testovať, či naše svaly potrebujú uvoľniť alebo posilniť, či niečo treba stabilizovať alebo ktoré pohybové stereotypy potrebujeme kompenzovať. 

 

Pomocou jogy, a ďalších metód sa budeme zameriavať na navrátenie porušenej alebo obmedzenej hybnosti, alebo jej zlepšenie pri stavoch ako bolesti chrbta, problémoch s platničkami, skolióza, poranenia kĺbov, oslabenie panvového dna a podobne. 

 

Vhodné pre všetkých, ktorých zámerom je skvalitniť svoj pohyb, zlepšiť si silu, ohybnosť,vytrvalosť, alebo naučiť sa vnímať samého seba, či už na fyzickej alebo aj na psychickej úrovni.

Podrobnosti
  • Dátum: 
  • Čas: 
  • Cena od:  
  • Kategória udalosti: 
Contact