Image
Jesenný Meditačný Pobyt

Pozývam Vás stráviť niekoľko dní v hĺbke kysuckej prírody. Nielen pre chvíle relaxu, pokoja, a napojenia sa na prírodu, aj keď to bude príjemný “vedľajší účinok”. Zámerom pobytu je však predovšetkým spojenie sa so samým sebou, a cez seba aj so všetkým naokolo. Seba však v tomto procese obísť nemôžme, a keďže cítím, že tento krok sme dlhodobo naučení a učení vynechávať, rozhodla som sa vytvoriť priestor, kde sa práve samým sebe venovať budeme, rôznymi spôsobmi.

 

Pre spoznávanie a spájanie sa existuje množstvo rôznych postupov, ciest a metód. Pre mňa sú práca s telom a meditácia tie, ktoré osobne vnímam ako veľmi účinné. Pracujem s nimi veľkú časť svojho života a usilujem sa ich neustále rozvíjať, skúmať, ale predovšetkým, zaradiť do každodenného života tak, aby sa stali jedným.

 

Pobyt, na ktorý vás pozývam vnímam ako otvorený priestor na nachádzanie si meditácie “ ušitej na mieru”. Takej, ktorá bude vyhovovať osobitne každému z nás, aby sme ju mohli žiť a praktikovať každý deň s tou najväčšou ľahkosťou. Aby meditácia nebolo len ezoterické slovo, ale súčasť nás samých.

 

Budeme pracovať s rôznymi spôsobmi a možnosťami meditácie a pohybu - v tichu aj s hlasom, pokojne aj dynamicky, sami so sebou, s druhými ľuďmi, s prírodou okolo, s našim vlastným životom a bytí v ňom. Ale najmä, budeme skúmať, čo vlastne meditácia / vedomé bytie je a čo môže byť pre každého z nás, možno pre každého úplne inak. Nebudeme sa meditácii učiť, budeme ju hľadať a možno zdokonaľovať tak, ako ju vieme žiť. Budeme zažívať a skúmať - sami seba a to, ako a čo na nás pôsobí. Kto sme, kto sme sami so sebou a kto sme pri kontakte s inými. A hoci často budeme sedieť v kruhu - skutočný život neprebieha s prekríženými nohami na podložke - túto časť budeme vnímať ako nácvik, ktorý potom vezmeme von, do interakcií s ostatnými, do rozhovorov, pohybu, bežnej činnosti. Vyskúšame a nájdeme, čo to znamená pre nás, a ako si prax udržať dlhšie ako pár týždňov po skončení workshopu.
Počas pobytu prejdeme aj rôznymi prírodnými rituálmi, cez prácu s bylinkami sa budeme učiť naplno spájať a ďakovať, utvárať a pretvárať. Cez pohyb v prírode sa budeme učiť uvedomovať si telo, cez telo reč našich emócií a cez myšlienky reč našej duše.

 

Meditačný pobyt je pre všetkých - začiatočníkov, ktorí nemajú skúsenosti s meditáciami, pre praktikujúcich, ktorí už niečo vyskúšali, aj pre vedomých ľudí žijúcich v prítomnosti.

 

Vzhľadom na intenzitu pobytu a individuálny prístup je počet miest limitovaný: max.12 ľudí.

 

Miesto: Chata Ľadonhora, Hájnice Horný Vadičov

 

Čaká Vás  vegetariánska strava.


 

Teší sa na Vás

Lucia

 

Podrobnosti
  • Dátum: 19 sep - 22 sep 2019
  • Čas: 16:00 - 14:00
  • Cena od:  €159.00
  • Kategória udalosti: 
Contact