Image
Agnihotra prednáška

Radi by sme Vás  pozvali na predstavenie starobylého liečivého rituálu s ohňom - AGNIHOTRA.

 

Jedná sa o proces očisty a kultivácie priestoru a atmosféry, pomocou špecificky pripraveného ohňa vyladeného na biorytmus Slnka, ktorý je možné vykonávať vonku, tak aj vnútri. Agnihotru môže vykonávať každý a liečiť tak atmosféru vo svojom domove a jeho okolí.

 

Agnihotra sa vykonáva v presnom čase východu a západu slnka, pričom sa páli posvätný oheň a odriekava mantra. Výsledok týchto niekoľko minút "práce" je však ohromujúci. Agnihotra čistí atmosféru na viacerých úrovniach - priestor od zbytkových alebo prenosových energií, ľudia obývajúci očistený priestor bývajú kľudnejší a ľahšie sa vyrovnávajú s nápormi života, deťom s hyperaktivitou sa aktivuje kľudový režim parasympatika, ľuďom, rastlinám aj zvieratám sa lepšie darí a sú odolnejší voči chorobám, kultivuje sa celkový priestor v ktorom žijeme od nátlakových a manipulujúcich energií. Samotný rituál spúšťa liečivé procesy v tele a psychike.

 

Dym z agnihotry
- veľmi dobre pôsobí na mozog, pomáha obnovovať mozgové bunky a vylaďuje centrálny nervový systém
- očistne pôsobí na pľúca, najmä po chorobe a cez ne preniká aj do obehového systému. Doporučuje sa pri nádche, problémoch s respiračným
   systémom a alergiách
- revitalizuje kožu a čistí krv
- neutralizuje patogénne baktérie a rádioaktívne žiarenie
- vytvára v priestore "ochranný štít"

 

Po ukončení rituálu nám ostáva popol, ktorý sa dá spracovať rôznym spôsobom pre samoliečenie, pre domáce zvieratá a pre ochranu a podporu rastlín 

pred škodcami, ako aj na kultiváciu vody. Dodáva obrovské množstvo životne dôležitých prvkov. Používa sa aj pri terapii so závislosťami.

 

Na prednáške si povieme o podstate Agnihotry, naučíme sa ako ju vykonávať, povieme si o účinkoch rituálu a možnostiach spracovávania popola a vykonáme samotný obrad.

 

Príspevok za prednášku je dobrovoľný.

 

Tešíme sa na vás

Podrobnosti
  • Dátum: 14 sep - 14 sep 2022
  • Čas: 18:00 - 19:30
  • Cena od:  
  • Kategória udalosti: 
Contact