Image
Holotropná práca s dychom a mindfulness

Mindfulness - tréning všímavosti myšlienok počas dňa, somatických pocitov, a hlavne formálna prax meditácie v sede, sú skvelým a neoceniteľným základom pre akúkoľvek prax, ktorú robíme. Výnimkou nie je ani holotropná prax. Či už pracujeme s dychom, tancom, jogou, bojovými umeniami, psychedelikami (ak je to naša cesta), alebo s plávaním, behom, chôdzou…

 

Mindfulness a formálna prax meditácie môžu tvoriť naozaj veľmi praktický a užitočný základ. Preto, aby naša prax bola integrovateľná do nášho bežného života. Odkiaľ všetci prichádzame. A aj sa po ponore doň opäť vrátime. Do našich domovov, vzťahov a práce. Tréning všímavosti nám preto dáva šikovné nástroje ako integrovať aj tie najhlbšie holotropné zážitky do bežných dní.

 

Preto aj Stanislav Grof a Jack Kornfield, roky dozadu, spájali vipassana meditáciu a holotropnú prácu s dychom. Tieto ponory trvali mesiac. 

10 dní vipassana, 10 dní holotropného ponoru a 10 dní integračné techniky. 

My budeme mať 1, 5 dňa. A predsa, aj my môžeme mať obrovský benefit z múdrosti obsiahnutej v tréningu meditácie a bezpečia holotropného settingu. 

 

Jednoduchým, ale veľmi precíznym štýlom práce s dychom, telom a vedomím, ktorý sa vyvíjal takmer 50 rokov. A zároveň, stále je to celé v procese zrenia, vylepšovania mikro detailov práce s perinatálnou a transpersonálnou psychológiou tak, aby to fungovalo pre nás. ľudí dnešnej doby. V kontexte času, ktorý žijeme my, teraz.

 

Počas tohto workshopu si povieme základy holotropnej praxe, setiingu, spôsobe práce s telom a pozornosťou. To nazývame Awareness Positioning System/ Systém umiestnenia pozornosti. Čo je veľmi somatická, meditatívna prax, ktorá nám môže ponúknuť cestu naozaj, naozaj hlboko. K miestam hlbšieho liečenia, evolúcie a sebaspoznávania. K Tebe. Všetko sa však deje postupne. Krok za krokom. Poctivo. Na základe Tvojej vnútornej práce. Na tú budeme mať priestor celý utorok. Ráno bude prvé dýchanie, poobede druhé. Raz budeš v roli dýchajúceho a raz v roli sittera.

 

Ak ťa láka vykročiť takouto cestou, alebo si to len trošku vyskúšať, či to je vlastne pre Teba, alebo pokračovať v ceste, ktorú si už začal dávnejšie, tak si viac ako srdečne vítaný. Či už len začínaš s podobnými vecami, alebo si dlhoročný psychonaut. Workshop je pre každého, kto cíti hlbšie vnútorné volanie.

 

Začneme v pondelok úvodom do našej spoločnej práce a v utorok sa spolu už ponoríme, každý za seba do holotropného ponoru cez dych, hudbu a možnú prácu s telom.

 

Registrácia: martin.duris82@gmail.com / www.martinduris.sk

 

Časy:   Pondelok 17:00 - 21:30
           Utorok: 8:30 - 21:00

 

Tešíme sa!:)

Podrobnosti
  • Dátum: 31 okt - 1 nov 2022
  • Čas: 17:00 - 21:00
  • Cena od:  €110.00
  • Kategória udalosti: