Image
Rozostup brušných svalov - Diastáza

Témy, ktorým sa budeme venovať: 

 

HLBOKÝ STABILIZAČNÝ SYSTÉM a čo ho tvorí.

 

Povieme si ako panvové dno vyzerá, ako ho v sebe nájdeme, nacítime, ako s nim pracovať, prečo je také dôležité, ako ho správne posilňovať a relaxovať, čo všetko v našom tele ovplyvňuje, jeho každodenná starostlivosť a na čo dbať pri cvičení. 

 

Budeme s nim pracovať ako so súčasťou hlbokého stabilizačného systému / panvové dno , bránica, priečny sval brucha, hlboké svaly chrbtice/.

 

Prakticky sa zameriame na správne dýchanie, pomocou ktorého budeme pracovať s panvovým dnom zvnútra a posilňovať hlboké brušné a chrbtové svaly.

 

Diagnostika diastázy, samo vyšetrenie.

 

Čo je diastáza, ako vzniká , jej príčiny vzniku, ako ju rozpoznať a sledovať, aké zdravotne problémy so sebou prináša, ako jej predchádzať a jej súvis s panvovým dnom.

 

Povieme si o nesprávnych stereotypoch a chybnom držaní tela, ktoré majú vplyv na diastázu.

 

Cielenými cvikmi /aj s použitím rôznych jogových pomôcok / si ukážeme ako vzniknutú diastázu riešiť a ktoré pozície pri cvičení na čas alebo úplne vynechať. 

Záverečnou muzikoterapiou zrelaxujeme cele telo. 

 

Workshop je vhodný pre všetkých bez rozdielu veku, vhodný aj pre ženy, ktoré sa ešte len chystajú otehotnieť, tehotné , par týždňov, mesiacov po pôrode, ale aj ženy ktoré sú už 10 - 20 rokov po pôrode. 

 

Podľa princípov jogovej terapie budeme cvičenie individuálne upravovať tak, aby ich zvládli aj tí, ktorí majú nejaké fyzické obmedzenia. 

 

Workshopom Vás bude sprevádzať lektorka jogy Jana Franc. 

Podrobnosti
  • Dátum: 17 mar - 17 mar 2018
  • Čas: 08:00 - 12:00
  • Cena od:  €25.00
  • Kategória udalosti: 
Contact