Hudobná joga pre deti od 3 rokov

Joga, na ktorej si deti cez hry, piesne a rozprávky ponaťahujú celé telo, zlepšia  koordináciu, držanie tela a rovnováhu, uvedomia si svoje dýchanie a rozvinú fantáziu. Zameriavať sa budeme aj na  rozvoj sústredenosti, upokojenie a spoluprácu v kolektíve. Cez pozície pôjdeme spolu na výlet do cirkusu, lesa, ZOO, zábavného parku, na farmu, k moru, na kúpalisko, na ryby. Navštívime Indiánov a zatancujeme si Indiánsky Tanec. Budeme cestovať autom, vlakom , kolobežkou, bicyklom, balónom, lietadlom. Na našich jogových potulkách stretneme rôzne zvieratka, pozdravíme slniečko aj mesiačik. Hlavne sa však budeme  spolu zabávať a tešiť.  Na hodinách budeme používať rôzne jogové  a masážne pomôcky, terapiu hravým dotykom, rôzne hudobné nástroje a využijeme aj aromaterapiu. Deti cvičia v doprovode rodičov, kde si nielen dieťa, ale aj rodič pekne zacvičí. V rámci Hudobnej jogy pre deti ponúkame program ZDRAVOnôžky, ktorý je zameraný na prevenciu plochých nôh, terapiu padnutej klenby a jej aktiváciu, koncentráciu, rovnováhu, presnosť, zvýšenie svalovej sily, posilnenie svalového korzetu, prácu dolných končatín a vnútorného stabilizačného systému tela dieťaťa.
Neváhajte, vyzujte sa a príďte sa spoločne zabaviť pri plnení rôznych úloh :):):)

Pránajáma a joga nidra / online v pohodlí vášho domova

Dych je základ života a základná fyziologická funkcia organizmu, vďaka ktorému žijeme. Dych je aj neustále sa prilievajúca sila Ducha, do našej Bytosti. 
Joga pracuje s rôznymi dychovými technikami, ktoré ovplyvňujú prúdenie energie cez pránajámu.
Začiatok hodiny je venovaný pokojnému relaxačnému cvičeniu a práci s dychom, energiou a postupne hodina prejde v hlbokú relaxáciu – jogový spánok / joga nidra / .
V rámci joga nidry, vedome prejdeme fyzickou, energetickou, zmyslovou a emocionálnou úrovňou smerom dovnútra seba, čím obnovíme svoju energiu a silu. Jedným z hlavných účinkov joga nidry je hlboký a silný odpočinok, hlboké uvoľnenie tela a mysle, odstránenie hlbokého stresu uloženého v tele, psychike i duši, hĺbková regenerácia  a harmonizácia nervového systému.
Hodiny prebiehajú online formou, v pohodlí vášho domova, kde si spoločne vytvoríme priestor, v ktorom zregenerujeme,  uzdravíme telo, ducha a myseľ.

Ranná joga

Na hodinách Rannej jogy vám ponúkame možnosť sa láskavo, vedome a pohodlne prebrať. Zjemniť prechod od víkendu do pracovného týždňa tak, aby sa tam neobjavila nechuť, ale nadšenie.  Aby váš týždeň mohol začať s dobrým pocitom a naladením, aby ste vykročili tou správnu nohou, lebo vieme, že od toho sa môže odvíjať celý ďalší týždeň. 
A ten môže byť úplne iný s rozprúdenou energiou, vystrečovaným telom, vystretou chrbticou, so zvedomeným dychom, plynulo sa kĺžucími kĺbami a rozpusteným stresom. 

My vnímame hodiny Rannej jogy ako také dobré jogové espresso, so zdravým ajurvédskym nádychom. Také,  po ktorom energia opäť rýchlo neklesne, ale ostane konštantná ešte veľmi dlho. 

Práve preto je vhodná pre začiatočníkov, pokročilých aj seniorov, lebo vašu rannú kávičku budeme miešať presne na mieru a podľa vašich potrieb. 

Zdravý Chrbátik

Špeciálny program ZDRAVÝ CHRBÁTIK je pre všetky školopovinné deti, kde pútavou, zážitkovou formou deti prevedieme školou chrbta a správnych pohybových návykov.

Vhodné:
• pri chybnom držaní tela, 
• skolióze, 
• guľatom chrbte, 
• nesprávnej koordinácii tela, 
• problémoch s chodidlami, 
• svalovej disbalancii, 
• astmatických problémoch, 
• ale aj preventívne 
• a ako vhodná kompenzačná a doplnková aktivita pre nádejných športovcov, baletky, tanečníkov a tanečnice:):):).

Hathajoga = zdravý chrbát

Hathajoga je tradičná joga, v ktorej nejde len o zvládnutie pozícií, ale tiež o pochopenie procesov v tele a ich vzájomých pôsobení na našu telesnú aj duševnú rovnováhu. Asány sa cvičia pomalšie, statickejšie, s dôrazom na správny rozvoj dychu a nastavenie tela.  

Hodina Hathajogy zameraná na zdravý chrbát vychádza z princípov hathajogy s dôrazom na správne nastavenie chrbtice v jednotlivých pohyboch. Pomocou dýchacích technik sa naučíme ako správne dýchať celými pľúcami a tak cítiť blahodarnú silu energie a uvoľnenie chrbtice a cez ňu celého tela. To nám môže pomôcť zlepšiť kvalitu života , získať viac elánu a energie. Väčšina pozícii, ktorým sa budeme venovať bude v ľahu na podložke, cez     
jemné spinálne cviky na chrbte, bruchu,boku, ale aj v stoji, obsiahneme aj pozície na posilnenie centra tela / panvového dna, brušných a chrbtových svalov/ a pozíciam účinným proti ochabnutiu, stuhnutiu a väčšine bolestí chrbta. To všetko sa bude diať v pohyboch, ktoré možno nie sú na prvý pohlaď viditeľné, no počas dlhšej výdrže precítime postupné uvoľňovanie napätia na všetkých úrovniach. Následnosť pozícií je zostavovaná tak, aby mali čo najväčší zdravotný efekt, preto je hodina vhodná aj pri iných zdravotných komplikáciách.

Hathajoga = zdravý chrbát je účinná najmä pre:
- odbúranie bolesti v krížovej oblasti chrbta
- rozpohybovanie  a správne nastavenie pozície lopatiek a ramien
- uvoľnenie krčnej chrbtice
- celkové posilnenie svalového korzetu
- spevnenie panvového dna a pri problémoch s diastázou 
- celkový strečing tela 
- zlepšenie držania tela 
- zlepšenie trávenia a zdravie vnútorných orgánov
- zníženie stresu a napätia 
- pri depresiách

 

Joga pre hormonálnu rovnováhu

Hodina určená ženám aj mužom, ktorých k joge privádza najmä únava, nespavosť, depresie, problémy so štítnou žľazou, libidom, plodnosťou, cukrovka, nefungujúca imunita a vyhorená psychika. To sú najbežnejšie prejavy hormonálnej nerovnováhy. Ako sa dá tušiť, u žien je to ďalej všetko spojené s cyklom, či fyzické alebo psychické, u mužov problém s libidom, výbuchmi hnevu a zmeny nálad.

Prevedieme vás jogou zameranou presne a cielene na endokrinný systém, spolu s dychovými cvičeniami, cieleným uvoľňovaním stresu - jeho najväčším “rozfúkavačom” , tak, aby sa postupne, počas celého kurzu opäť v tele nastolila rovnováha. 

A budete motivovaný aj k tomu, aby ste si aspoň pár cvikov zobrali domov a svoj systém podporili aj tam a celkovo začali zlepšovať svoj životný štýl.

Dych a Chrbtica

Hodina vychádza z princípu Hathajogy s dôrazom na správne nastavenie chrbtice v jednotlivých pohyboch. Pomocou dýchacích techník sa naučíme ako správne dýchať celými pľúcami a tak cítiť  blahodarnú silu energie. To nám môže pomôcť  zlepšiť vplyv pohybu na telo, kvalitu  života , získať viac  elánu do života. Väčšina pozícií, ktorým sa budeme venovať bude v ľahu na podložke, v pohyboch, ktoré možno nie su na prvý pohlaď viditeľné, no počas dlhšej výdrže precítime napätosť a postupné uvoľňovanie  svalov. Budú to jemné spinálne cviky na chrbte, bruchu, na boku, ale aj v stoji,  pozície na posilnenie centra tela / panvového dna a brušných a chrbtových svalov/ a pozície účinné proti ochabnutiu, stuhnutiu a väčšine bolesti chrbta.

Joga po pôrode

Príchodom bábätka sa všetko od základov mení. Nielen náš život a jeho nastavenie, ale aj telo a psychika ženy - matky. 
Joga po pôrode je určená pre mamičky s bábätkom do 1 roka, keďže ho môžete počas hodiny aj nakŕmiť a prebaliť, ak ho nemáte pri kom nechať, alebo pre ženy, ktoré rodili už dávnejšie, ale stále vnímajú že na ich tele ostali po pôrode stopy ako diastázu a problémy s panvovým dnom. 

Na hodinách pracujeme na tom, ako vykonávať cvičenia a dych správne tak,  aby sa upravila diastáza, spevnili sa brušné svaly a svaly panvového dna. Podmienkou zlepšenia týchto problémov je pravidelné cvičenie a správne dýchanie, ktoré je ľahšie zvládnuteľné so vzájomnou motiváciou na dlhšom kurze, vrátane nasmerovania ako  zaradiť naučené veci do bežného života.
Venujeme sa najmä uvoľneniu chrbtice, rúk a hrudníka, ktoré sú po príchode bábätka veľmi zaťažené a posilneniu tých partíí tela, ktoré sú po tehotenstve zoslabnuté, presne podľa individuálnych potrieb.

Kurz je vhodné navštevovať najskôr 6 týždňov po pôrode, pri cisárskom reze až po 2-3 mesiacoch, po konzultácii s lekárom.
 

 

Slow Flowjoga

Kurz Slow Flow jogy vychádza s princípov Vinyasy - plynulý prechod medzi dvoma, alebo viacerými pozíciami a ich zosúladenie s dychom. Hodina je vhodná pre tých, ktorým vyhovuje jemne dynamickejší štýl jogy, ale zároveň potrebujú mať dosť času na dokonalé vnímanie tela, radi pracujú s kreativitou dychu, chcú si užiť aj cestu z pozície do pozície a zároveň si zlepšiť kondíciu, kapacitu srdca a pľúc. 
Jemnosť a pomalšie tempo hodiny nám okrem práce s telom umožnia pracovať viac aj s jeho jemnejšou energetikou. Počas hodiny sa budeme sústrediť aj na vytváranie energetickej rovnováhy, uzemňovaniu a koncentrácii na seba, cez nasmerovanie a koncentráciu pozornosti do svojho energetického stredu. Výsledok by sme mohli pocítiť ako príliv vnútornej radostnej energie,  ustálenie vĺn emócií a zlepšenie psychiského stavu.  

Rodinná joga

Rodinná joga vznikla ako námet na zmysluplnú spoločnú aktivitu pre vás a vaše dieťatko alebo vnúča, najmä pre tých, ktorí pátrajú po vhodných cvikoch, ktoré vám a predovšetkým dieťaťu môžu pomôcť pri riešení plochých nôh, brušnej diastázy, k správnemu držaniu tela, pri bolestiach chrbta alebo chrbátika, pri skolióze, alebo pri potrebe zlepšiť vnútornú silu a vitalitu.

Keďže vieme, že deti sa najlepšie učia príkladom, na hodinách majú možnosť si zacvičiť v sprievode dospelého, zdravo si zatancovať, zabaviť sa, vzájomne sa pomasírovať a odpočinúť si v laskavom náruči pri relaxácii.
Pre dospelých ako motiváciu prinášame možnosť oddychu z každodennej rutiny a stať sa na chvíľku dieťaťom, chovať sa spontánne a uvoľnene a stráviť kvalitný čas s dieťaťom bez rušivých vonkajších vplyvov.

Vhodné pre všetkých, v kombinácii: Mama + dieťa / otec + dieťa / starý rodič + vnuk alebo vnučka, 1 rodič + 2 deti, alebo akýkoľvek obetavý a nadšený člen rodiny + dieťa. 

Benefity:  
- Aktívne strávený  spoločný čas 
- Upevnenie rodinných väzieb
- Priaznivé zdravotné účinky cvičenia jogy a ďalších aktivít
- Výnimočná príležitosť pre obe strany umožňujúca vzájomne sa pozorovať
  a učiť.

Odporucaný vek dieťatka je od 5 rokov. 
 

Flowjoga

Flowjoga, inak známa aj ako Vinyasa, je jemne dynamická hodina, na ktorej sa zameriavame na plynulý prechod medzi dvoma, alebo viacerými pozíciami a ich zosúladenie s dychom. Je vhodná pre tých, ktorým vyhovuje rýchlejší pohyb, chcú si aktívnejšie precvičiť celé telo, zlepšiť  kondíciu a mobilitu. Môže byť vnímaná ako aktívna regenerácia a skvelá príprava pre meditáciu. 
Hodina začína úvodným stíšením, obrátením pozornosti k sebe a prácou s dychom. Nasleduje postupné zahriatie celého tela, aby sa pri rýchlejších prechodoch vedeli zapájať správne svaly. Rýchlejšia sekvencia je vždy zameraná a prepojená tak, aby sme pozornosťou prešli celé telo a napomohli tak vytváraniu fyzickej rovnováhy a balansu. Na záver nasleduje niekoľko náročnejších pozícií, vždy podľa potrieb skupiny. Hodina je zakončená relaxáciou a prácou s vedomím. 
Cez aktívnu prácu s dychom sa spájame s hlbšími priestormi svojho tela, pracujeme s tekutinovým systémom a aktivujeme parasympatický nervový systém pre dokonalé uvoľnenie tela aj mysle. 
Na hodinách používame rôzne pomôcky na zlepšenie mobility, uvoľnenie svalového tonusu a strečing.

Joga pre mužov a ženy

Hodina prispôsobená pomalšiemu dýchaniu mužov so stredne dlhými výdržami v pozíciách. Zameraná na uvoľnenie napätia v oblasti krku a ramien, nastavenie správneho postoja cez prácu s chrbticou, na prácu s kĺbmi, najmä kolien, zápästí a ramien, uvoľňovanie skrátených svalov, najmä v oblasti hrudníka a nôh, ako aj na prácu s karpálnym tunelom a vnútornými organmi. Dlhšia relaxácia na konci hodiny  a dýchacie cvičenia na večer upokoja a pripravia na dobrý spánok. Vhodná aj pre ženy, ktoré chcú predĺžiť svoje dýchanie, a zamerať sa skôr na harmonizujúce a tonizačné účinky jogy.

Meditácie

Prakticky zameraný kurz meditácie, zameraný na prácu s koncentráciou, rozvoj vnímania a vedomia. Budeme sa učíť pozorne vnímať svoje telo, utíšiť myseľ a pozorovať emócie a to, ako na ne reagujeme. Budeme hovoriť o hľadaní vnútorného pokoja, harmonizácii vzťahov, riešení problémov a  hlbšom poznaní seba samého. Využijeme rôzne typy meditácie a pranajamy, budeme sa inšpirovať aj  Proces orientovanou psychológiou, psychosomatickou, kraniosakrálnou terapiou, systematickými konšteláciami, tarotom a šamanizmom. Buďte pripravení zdieľať, objavovať,  skúšať.

Hudobná joga pre deti od 1 roka

Na čo sa môžete tešiť?

- cez hry, riekanky, piesne a využívanie rôznych pomôcok si detičky ponaťahujú a rozhýbu telíčko

- postupne sa naučíme poznávať  telo, uvedomovať si jeho jednotlivé jeho časti, a rozvíjať koordináciu cez súhru rúk a nôh. Takto podporíme nielen motoriku, ale aj rečové schopnosti a socializáciu a komunikáciu

- budeme rozvíjať chôdzu ( ako prevenciu nesprávnych pohybových vzorcov ) a  rovnováhu – zdokonalíme pohyb nielen vpred, ale aj vzad, bokom, s pomôckami, potrénujeme preliezanie, podliezanie, prekračovanie,  a chodenie po rôznych prekážkach. Ako vzor budeme využívať  zvieratká, ich chôdzu a zvuky.

- naučíme sa vyskakovať, preskakovať, zoskakovať a behať

- zameriame sa aj na rozvoj sústredenia, uvoľnenie a spoluprácu v  kolektíve

- zdokonaľovať budeme  orientáciu v priestore a rytmus

- praktickým cvičením podporíme správny vývoj celého tela, vrátane chodidiel

- podľa nálady detičiek :):):), časť hodiny venujeme aj  mamičkám, kedy sa zameriame na problematické potehotenské partie

- hodinu obohatíme aj o tvorivú časť / je potrebné si na každú hodinu nosiť pastelky a nožnice /

Čaká vás príjemne využitý čas s vašim dieťatkom.

A keďže každé dieťatko je iné, veľmi dbáme na to, aby bola rešpektovaná osobnosť každého z nich. Preto, hoci sú detičkám ponúkané rôzne aktivity a  cvičenia, neočakávame, že všetky deti sa hneď zapoja. Detičky do cvičenia nenútime.  Výsledok ich pozorovania a učenia sa nemusíme vidieť hneď na hodine , ale často najmä neskôr doma. Ide nám hlavne o príjemný a zmysluplne strávený čas s deťmi, prirodzené začlenenie do kolektívu a podporu zdravého vývinu detí. Od rodičov však očakávame plné nasadenie a zapojenie sa do aktivít, keďže najviac sa všetci učíme príkladom. 

Hudobná joga pre mamy a bábätká

Joga pre mamičky a ich bábätka od 3 mesiacov. Cvičíte Vy aj vaše bábätko, a tak spolu trávite kvalitný čas, zosilňujete puto, zlepšujete zdravotný stav po pôrode a posilňujete svaly panvového dna. Bábätko je počas cvičená pri vás, leží, sedí , hrá sa alebo je vašim závažím. Cvičenie Vám dodá energiu, rovnováhu a silu po pôrode , uvoľni napätie a zrelaxuje. Cviky pre mamičky sú zamerané na uvoľnenie a posilnenie chrbtového svalstva. Cviky pre bábätka sú jemné a pomalé, zamerané na základné pretiahnutie a posilnenie svalstva, zahŕňa aj jemné masáže proti kolike a na uvoľnenie.

ZDRAVOnôžky pre deti od cca 4 rokov

Joga pre deti v tomto veku je ešte stále vedená zábavnou a hravou formou, s väčším dôrazom na správne držanie tela, správne prevedenie pozícií a dýchanie. Zameriame sa na koordináciu, rovnováhu , silu a vytrvalosť, ale aj na uvoľnenie, ďalej na prevenciu plochých nôh, terapiu padnutej klenby a jej aktiváciu, zvýšenie svalovej sily, posilnenie svalového korzetu, prácu dolných končatín a vnútorného stabilizačného systému dieťaťa. Budeme veľa pracovať s hudbou a prestavivosťou. Na hodinách budeme používať rôzne jogové a masážne pomôcky, terapiu hravým dotykom - jednoduché masáže sprevádzané hravými básničkami, rôzne hudobné nástroje a využijeme aj aromaterapiu. Deti cvičia samé bez rodičov.

Večerná ženská joga

Večerná ženská joga je zameraná na ženy a vyladenie ženskej energie. Začína úvodnou relaxáciou a pokračuje špeciálnymi jogovými cvikmi / zostavami/ zameranými na vyrovnanie hladiny hormónov, na posilnenie svalov panvového dna, hlboké brušné ako aj chrbtové svaly / Hlboký stabilizačný systém /. Cvikmi je zameraná na diastázu, žensky cyklus  a jednotlivé ročné obdobia. Je vhodná pre každú ženu bez ohľadu na vek a telesnú kondíciu, ktoré sa chcú uvoľniť, mat viac energie, spevniť panvové dno, predísť inkontinencii a gynekologickým problémom, žít v súlade s rytmom svojho tela, zharmonizovať reprodukčné orgány. Vhodná  v období dospievania, kedy môže zmierniť nepríjemnú bolestivú menštruáciu, v čase plodnosti, kedy pomáha pri problémoch s otehotnením a tiež v menopauze, kde harmonizuje rozkolísanú hladinu a zlepšuje priebeh obdobia klimaktéria.  Dynamika hodiny bude závisieť od zamerania, témy jednotlivých hodín. Súčasťou každej hodiny je dlhšia záverečná relaxácia.

Power Vinyasa Joga

Ide o dynamickú hodinu jogy, kde sa cielene opakujúcimi sa sekvenciami pozícii  zameriame na problematické partie, s dorazom na správne držanie tela, techniku asán a riadené zapájanie panvového dna a brušných svalov. Dlhšie výdrže budú striedané s prechodmi z pozície do pozície. Vhodné na zlepšenie fyzickej kondície, vyrovnanie svalovej disbalancie, redukciu prebytočného stresu a tuku.
Powerjoga je založená na princípoch psycho-fyzického tréningu, pri ktorom je budovaná najmä výdrž, odolnosť, pevná vôľa, odhodlanosť a disciplína. 
Je to hodina zameraná na vybudovanie fyzickej sily, flexibility, kondície, rovnováhy. Počas hodín sa využívajú aj pomôcky ako závažia, expandery, bloky a podobne. 

Terapeutická joga

Na hodinách budeme prepájať rôzne štýly pohybu a relaxácie - budeme pracovať s terapeutickými možnosťami jogy, všímavosťou, vedomým pohybom. Viac ako na iných hodinách sa budeme venovať pranajáme a rôznym spôsobom uvoľňovania tela, vrátanie Joga Nidra. Hodiny Joga ako Terapia sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú naučiť individuálne si nastaviť svoju prax tak, aby aj napriek určitým fyzickým obmedzeniam - bolestiam, únave, úrazom, operáciám, anatomickým nastaveniam ai.- mohli z cvičenia vyťažiť maximum a neboli  pritom limitovaní stavom,  pri plnom rešpektovaní svojho tela a počúvaní signálov a symptómov, ktorými k nám hovorí. Budeme pracovať tak, aby sme si vedeli udržať svoje energetické a pohybové nastavenie aj v bežnom živote, nielen v jogovom štúdiu. Na to, aby sme si vhodnú prax vedeli nastaviť, potrebujeme vedieť čo robíme, a prečo to robíme. Veľa budeme využívať informácie a “zážitkovú” anatómiu - keď budeme pohyby nastavovať tak, ako nám to dovolí naše telo v jeho momentálnom stave, nie podľa toho, ako je to v knihe, videu, na susednej podložke……Dáme svojmu telu možnosť pracovať s pohybom tak, aby to vyhovovalo práve nám. Cieľom nebude sa rýchlo dostať k náročným pozíciám, ale robiť aj základný pohyb kvalitne, zároveň však budeme dávať telu pohybové výzvy a podporovať hravosť a rozvíjať prirodzené možnosti tela. Takýmto spôsobom budeme testovať, či sa potrebujeme uvoľniť alebo posilniť, či niečo treba stabilizovať alebo ktoré pohybové stereotypy potrebujeme kompenzovať. Pomocou jogy, a ďalších  metód sa budeme zameriavať na navrátenie porušenej alebo obmedzenej hybnosti, alebo jej zlepšenie pri stavoch ako bolesti chrbta, problémoch s platničkami, skolióza, poranenia kĺbov, oslabenie panvového dna a podobne.   Vhodné pre všetkých, ktorých zámerom je skvalitniť svoj pohyb, zlepšiť si silu, ohybnosť,vytrvalosť, alebo naučiť sa vnímať samého seba, či už na fyzickej alebo aj na psychickej úrovni - pri uzkosti alebo obdobiach so zvysenym stresom. 

Vedomý Pohyb

Hodina Vedomého pohybu vychádza nielen z jogy, ale aj z iných pohybových systémov. Zámerom kurzu je naučiť sa vnímať  svoje telo, myseľ, emócie a nálady, to, ako ovplyvňujú náš pohyb, a ako pohyb vplýva na ne. Budeme skúmať  rôzne druhy pohybov - hravé, presné, tvrdé, uvoľnené, animálne, plynulé a jemné. Pozrieme sa na naše pohybové vzorce a cez ich uvedomenie budeme skúšať vystúpiť z rutiny a zotrvačnosti. Naučíme sa počúvať, ako sa chce naše telo samo hýbať a liečiť  cez  spontánnosť, intuitívnosť a rytmiku. Vyskúšame, ako sa toto všetko mení so zmenou dychu a pozornosti. Hodiny budú mat striedavú intenzitu - niekedy budú veľmi dynamické a kondične náročné, inokedy bude celý pohyb veľmi jemný, v hĺbke nášho tela. Skúsime nasledovať predstavu pohybu, využívať gravitáciu, vnem priestoru, dotyku, tlaku, náš stred a telo partnera ako pohybové nástroje. Budeme využívať  rôzne pomôcky a pohybové hry. Počas hodín očakávajte veľa prace osamote, ale aj v pároch a skupinách.