Vhodné pre všetky detičky, ktoré sa radi hýbu, majú radi prirodzený pohyb, ako terapia a prevencia pre deti s plochými nohami, hyperlordózou, skoliotické deti, deti s guľatým chrbtom, astmatické deti, pre deti so zlým držaním tela a inými diagnózami pohybového aparátu.
Tiež vhodné ako kompenzačná a doplnková aktivita pre malých aktívnych športovcov - futbalistov, hokejistov, vzpieračov, atlétov, ale aj baletky, tanečnice atď., vďaka zapájaniu odlišných svalových partií a práci s dychom, čo výrazne zlepšuje obratnosť, vytrvalosť, silu a výkon vo vybranom športe. 

 

Joga, na ktorej si deti cez hry, piesne a rozprávky ponaťahujú celé telo, zlepšia  koordináciu, držanie tela a rovnováhu, uvedomia si svoje dýchanie a rozvinú fantáziu. 

 

Cez rôzne pozície chodíme spolu na výlety do cirkusu, lesa, ZOO, zábavného parku, na farmu, k moru, na kúpalisko, na ryby. Niekedy navštívime indiánov a zatancujeme si indiánsky Tanec.  Cestujeme autom, vlakom , kolobežkou, bicyklom, balónom, lietadlom. Na našich jogových potulkách stretávame rôzne zvieratká, pozdravíme slniečko aj mesiačik. Hlavne sa však spolu zabávame a tešíme sa spoločnej prítomnosti.  

 

Na hodinách využívame rôzne jogové  a masážne pomôcky, terapiu hravým dotykom, rôzne hudobné nástroje  aj aromaterapiu. 

 

Program ZDRAVOnôžky, je zameraný na prevenciu plochých nôh, terapiu padnutej klenby a jej aktiváciu, koncentráciu, rovnováhu, presnosť, zvýšenie svalovej sily, posilnenie svalového korzetu, prácu dolných končatín a vnútorného stabilizačného systému tela dieťaťa.

 

A čo nás  čaká?

  • jednoduché naťahovacie a posilňovacie cvičenia zamerané na chrbát / ak sú oslabené hlboké svaly chrbta a brucha, spôsobuje to  problémy s chodidlami/
  • tipy a triky na zdravé držanie tela

  • kreatívne a zábavné cvičenia na prevenciu plochých nôch, terapiu a aktiváciu padnutej klenby a valgóznych členkov

  • správne prevedenie pozicií a práca s dychom

  • zameriame sa na rozvoj koordinácie, rovnováhy, sily , vytrvalosti, sústredenosti a spoluprácu v kolektíve

  • aktivity na zvýšenie svalovej sily a posilnenie svalového korzetu a hlbokého stabilizačného systému

  • nezabudneme ani na dôležitosť príjemného uvolnenia, ktoré výrazne prospieva imunite / cez aromaterapiu, muzikoterapiu, Terapiu Hravým Dotykom / 

  • a keďže deti milujú výzvy , zahrnuté budú aj akrobatické cviky, cviky vo dvojiciach a v skupine