Image
Recept na repelent proti kliešťom

V Yoga Studiu pracujeme aj s kvalitnými esenciálnymi olejmi. Okrem doladenia efektu hodiny počas relaxácie ich používame aj pre konkrétne liečebné účely vo fyzickej, mentálnej a aj emočnej rovine. Prinášame vám vôňu olejov vo forme receptu na repelent proti kliešťom.


Základný recept :
Do flaštičky s rozprašovačom zmiešajte destilovanú vodu a 60% alkohol v pomere 5:2. 

Pridajte po 2 kvapky z týchto esenciálnych olejov: levanduľa, klinček, eukalyptus, citronella, čajovník,  rozmarín a mäta. 

Pred každým použitím dobre premiešajte.
Ak by sme chceli pôsobenie rozšíriť aj pre iné hmyzie bytôstky, pridajte aj 4 kvapky éterického oleja Insect stop od Bewitu : https://bewit.love/gb/bewit-insect-stop-p-100/?i=lgtgn


Táto zmes je vhodná aj pre použitie na oblečenie. Ak zvyknete používať sprej aj na holú pokožku, odporúčame do zmesi pridať 1 diel slnečnicového / mandľového oleja pre hydratáciu pokožky prípadne nimbový olej na zvýšenie repelentného účinku.


Ak vás na prechádzkach prírodou sprevádza psík, môžete mu túto zmes natrieť zospodu na labky ( treba častejšie opakovať), v tom prípade však vynechajte klinček, rozmarín a čajovník a pridajte viac kvapiek levandule.


Ak by ste mali akékoľvek otázky, kľudne napíšte, radi zodpovieme. Prajeme krásne prechádzky prírodou.🌞🌸🌿